Servis Kina
2015-05-30
313669
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
SERVIS, 13 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, grisailledekor av geometriska mönster samt blommor, bestående av 12 koppar med fat, kanna, kannans höjd ca 19 cm
Kannans handtag med lagning, nagg, lagningar sprickor