Stemcup & Censer / Stemcup & rökelsekar (Selected)
2015-06-01
313328
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
A BLUE AND WHITE STEMCUP AND CENSER, censer with latter european bronze mounting, 19th/20th century, height c. 10-11 cm
STEMCUP, RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått, rökelsekaret med senare europeisk bronsmontering för bläckställ, höjd ca 10-11 cm
Wear Slitage