Urnycklar i 18 k 1800-tal
2015-05-28
313217
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
URNYCKLAR, 3 st, 18 k guld (2), 1800-tal, en i förgylld metall med infattad blå sten, bl a i form av lyra med slipad ametist, Finland 1838, totalvikt 2 st i 18 k ca 7,3 g