Skålar kaffekanna vas 1800-tal
2015-05-27
313205
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR, 2 st., KAFFEKANNA, dekor i guld, VAS, med hänklar, figurscen, 1800-tal, höjd ca 9-25,5 cm
Vas med hårspricka vid mynning och med sliten förgyllning samt invändigt senare fylld, kaffekannans lock senare