Takmpel empire-stil
2015-05-27
313125
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
AMPEL, för 4 ljus, empirestil, 1800-tal, patinerad och delvis brännförgylld brons, med dekor av bl.a. växtornamentik och eldflamma, avslut i form av pinjekotte, total höjd ca 78 cm
Borrad för el, lagningar