Ljuskrona oscariansk
2015-05-26
312938
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, oscariansk, elektrifierad, stomme förgylld brons, behängd med olikslipade prismor, 12 ljusarmar, höjd 90, diameter 65 cm
Sliten förgyllning, något skeva ljusarmar