Jin Schouchun (Selected)
2015-06-01
312566
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
JIN SCHOUCHUN (China 19th/20th century): blooming prunus and calligraphi, framed in two roundels, c. 65x34.5 cm
JIN SCHOUCHUN (Kina, 18/1900-tal): Blommande fruktträd och kalligrafi, tusch och färg på siden, ramad och monterade i två rundlar, ca 65x34,5 cm
Damages, retouches, stains Skador, retuscher, fuktangrepp