Kopp med lock osmanska riket
2015-05-18
311712
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KOPP med lock, på udda fat, silver, osmanska riket, sekelskiftet 1900, tughrastämplade, spår av invändig förgyllning, total höjd 12 cm, diameter 16,5 cm, vikt ca 339 g
Koppmynning med mindre bucklor, ej tillhörigt fat