Fat Yongzheng (1723-35)
2015-05-17
311423
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Yongzheng (1723-35), dekor i famille rose, spegeln med motiv av antikviteter och blimmande pioner, brättet med motiv av blommor, diameter ca 28,5 cm
Smärre tillverkningsdefekter, brättet med lagningar