Bordslystrar 1800-tal
2015-05-16
311262
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BORDSLYSTRAR, 1 par, 1800-tal, stomme i delvis förgylld mässing samt vit marmor, behängda med olikslipade prismor, för 3 ljus vardera, krönta av nymånar, höjd ca 48 cm
Slitage, kompletteringar