Ljuskrona oscariansk
2015-05-15
311064
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, oscariansk, elektrifierad, stomme förgylld brons, behängd med olikslipade prismor, 12 ljusarmar, höjd 90, diameter 65 cm
Sliten förgyllning, något skeva ljusarmar