Vas
2015-05-07
310009
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, 1900-tal, med hänklar i form av elefanthuvuden, emaljfärger, trumpetformad mynning, höjd ca 37 cm
Kantnagg, lagad botten