Armband halskedja 18 k guld
2015-05-13
309844
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
ARMBAND, HALSKEDJA, 18 k guld, ärtlänkar, lås i form av händer, armband av Carl Mårten Arell, Stockholm 1800-tal, årsstämpel saknas, halsband saknar mästarstämplar, Stockholm 1836, vikt ca 28 g
Säkerhetskedjor senare, halskedja med senare pålödd ögla i mitten, några ringar vid lås senare och ej guld