Fat Kina
2015-05-06
309755
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger av blommor, diameter ca 28 resp 35 cm
Det mindre fatet med mindre nagg och hårspricka, det större fatet med nagg, hårspricka o ngt större nagg vid hårspricka