Ljuskrona venetiansk typ
2015-05-06
309750
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, venetiansk typ, 1900-tal, för sex ljus, olikslipade prismor i bl a rosa, stomme i mässing, diameter ca 60, höjd ca 73 cm
Slitage, enstaka prisma kan saknas