Golvlampa Svenskt Tenn
2015-05-12
309403
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
JOSEF FRANK, golvlampa, Svenskt Tenn, modell 1842, mässing, tredelad fot, svängd arm, höj- och sänkbar HISTORIK: Detta objekt valdes ut av Estrid Ericson för en villa i Bromma 1972
Bruksslitage, smärre märken, skärm med skador