Kinesisk tekanna yixing
2015-05-03
308861
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
TEKANNA, yixinggods, Kina, 1900-tal, delvis glasserad dekor med motiv av fågel på en blommande kvist, lockknopp i form av fabeldjur, bär märkning, höjd ca 12 cm
Nagg