Kopp Kina
2015-04-23
306682
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KOPP, med lock på fat, porslin, Kina, 1700-tal, grisaille, total höjd ca 9,5 cm
PROVENIENS: Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
Nagg