Tallrikar Kina
2015-04-23
306677
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 1+1+1 st., porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, famille rose, diameter ca 23 cm
PROVENIENS: Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
Nagg