Tallrikar Kina
2015-04-23
306674
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, famille rose, diameter ca 22,5 cm
PROVENIENS: Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
En med lagning