Stolar empire-stil
2015-04-22
306565
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STOLAR, empire-stil, sekelskiftet 1900, mahogny och beslag i mässing, sitthöjd ca 46 cm
PROVENIENS:
Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
Slitage, smärre skador