Teburkar Kina
2015-04-19
306090
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TEBURKAR, 4 st, porslin, varav 3 st Kina, 17/1800-tal, dekor av blommor, medaljong mm, höjd ca 12-12,5 cm
Skador, lagningar, 2 lock saknas, ett lock med lös medföljande dekorblomma