Kanna silver 1800-talets mitt
2015-04-16
305356
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KANNA, silver, Peter Magnus Wallengren, Ystad 1853, invändigt förgylld, med bladdekor, höjd ca 14 cm, vikt ca 260 g
Smärre bucklor, förgyllning med slitage