Bordslampor Kina emaljfärger
2015-04-12
304966
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, omgjorda vaser, dekor av polykroma emaljfärger, motiv av fåglar och blommor, stativ i mäsdsing, , totalhöjd ca 31 cm
Sprickor, slitage