Assietter Kina
2015-04-12
304815
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger med motiv av blå blommor, diameter ca 13 cm
Enstaka nagg, tillverkningsdefekter, ett fat m spricka