Ring 18 k röd/vitguld safir
2015-04-11
304793
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
RING, 18 k röd/vitguld, fasetterad ljusblå safir, med genombruten dekor föreställande elefanter, Italien 1990-tal, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 13,5 g
Safir med hack och nagg