Sockerskål med lock och sked silver
2015-04-12
304403
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SOCKERSKÅL med lock, silver, importstämplar, oval, fyra bladfötter, två blomdekorerade handtag, välvt lock med blomknopp, invändigt förgylld, längd 18 cm, vikt ca 352 g, SKED, MGAB 1962, båda delarna med graverat E