Kopp med lock samt fat silver
2015-04-08
304330
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
KOPP med lock, på fat, silver, Osmanska riket, sekelskiftet 1900, tughrastämplade, spår av invändig förgyllning, total höjd 12 cm, diameter 16,5 cm, vikt ca 339 g
Kopp med bucklor längs mynnigskanten