Tumlare bägare silver
2015-04-08
304265
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TUMLARE, 3 st, BÄGARE, på kulfötter, silver, 17/1800-tal, otydliga stämplar, bl a dekor av rocailler, vikt ca 60 g
Smärre bucklor o bristningar, lagningar