Dosa emaljarbete
2015-04-06
304122
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, sterlingsilver, 1900-talets början, otydliga stämplar, vit guillocherad emalj, dekor av blå emalj i form av rosor, invändigt förgylld, diameter ca 5 cm
Emaljen med smärre skador, med gravyr undertill LL 30.7.1913