Fat Qianlong (1736-95)
2015-04-04
303626
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i famille rose med motiv av trädgård och fåglar, diameter ca 39 cm
Smärre nagg på baksida