Tallrikar famille rose Qianlong (1736-95)
2015-04-03
303509
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i famille rose, motiv av blommor, diameter 23 cm
Sprickor, kantnagg