Tallrikar famille rose Qianlong (1736-95)
2015-04-03
303507
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i famille rose, konturerat brätte, motiv av fågel i trädgård, diameter 23 cm
Kantnagg