Terrin famille rose Qianlong (1736-95)
2015-04-03
303505
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
TERRIN med lock, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i famille rose, lockknopp i form av granatäpple, dekorhänklar föreställande fabeldjur, motiv av figurer i blommande trädgård, höjd 20, längd 24 cm
Locket lagat, en hänkel med skador