Bägare i silver
2015-04-07
303445
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄGARE, 2 st., silver, David Andersen, Stockholm 1923, MGAB, Uppsala 1955, invändigt förgyllda, höjd 15,5 resp. 16,5 cm, vikt ca 435 g
Förgyllning med slitage