Sockerskrin silver importstämplar
2015-04-03
303198
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, importstämplar 1941, rokokostil, fyra tassfötter, reliefdekor av rocailler och blommor, invändigt förgyllt, längd 16,5 cm, vikt ca 509 g
Undertill graverat årtal