Kinesiska fat Qianlong (1736-95)
2015-04-02
303121
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerat samt skulpterat brätte, delvis förgylld dekor i famille rose med motiv av blombukett och fjärilar, diameter ca 30 cm
Smärre tillverkningsdefekter