Vas
2015-04-01
303065
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, sydostasien, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 26 cm
Sprickor, slagskador, krackelyr, bränningsdefekt i mynning