Ljuskrona Maria Theresia
2015-03-31
302848
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia stil, märkt Bohemia Crystal, Made in Czechoslovakia, glasad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, 16 ljusarmar, höjd 85, diameter 95 cm
Slitage, lösa prismor medföljer