Silverskrin rokoko 1700-tal
2015-03-31
302845
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
ASK med lock, silver, rokoko, Österrike/Ungern 1765, svagt bukformad, liv med raka knäckar, höjd ca 8 cm,
vikt ca 201 g
Smärre buckla vid botten, lockets kant med lagning