Kinesisk skål Qing
2015-04-01
302518
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av krabba och fiskar, bär Kangxis märke, höjd 10,5 diameter ca 28 cm
Omfattande lagning