Klubbat för:
3 600 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
ASK med lock, Japan, 1800-tal, glaserad keramik, delvis förgylld, motiv av blommande kvistar, bär etikett "Tomkinson Collection", höjd ca 12, diameter ca 18 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, krackelyr
302429
2015-03-28
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner