Akke Hugh Malmeström, Stadsmotiv
2015-03-31
302286
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
AKKE HUGH MALMESTRÖM (1894-1968): Fiskförsäljare - Praca Negria, signerad och daterad A.H. Malmeström. Lisboa.1959, olja på pannå, 38x46 cm.