Kinesisk tekanna yixing
2015-03-28
302177
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TEKANNA, yixinggods, Kina, 1900-tal, cdelvis glasserad dekor med motiv av fågel på en blommande kvist, lockknopp i form av fabeldjur, bär märkning, höjd ca 12 cm
Nagg