Matskedar silver 1700-tal
2015-03-26
301673
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
MATSKEDAR, 7 st., silver, olika modeller, bl a Vogt, Kristianstad, Åberg, Arboga, Pehr Zethelius, Stockholm, 1700-talets senare del, vikt ca 338 g
Bucklor, slitage