Spegellampetter gustavianska

Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustavianska, 1800-talets första hälft, för 2 ljus vardera, träskuren dekor, förgyllda, krönta med bandrosett och kärve, ljusarmar i mässing, kvicksilverfolierade glas, 62 x 36 cm

smärre skador och dekorkompletteringar

301484

2015-03-26