P. Stelmachers oljemålning
2015-03-22
300566
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PAVILS SHTELMACHERS (1896-1935) tillskriven, dubbelt motiv av nakenstudier av kvinna respektive baksida med man, signerad och daterad P. Stelmachers -29, olja på duk, ca 97x69 cm
Vågig duk, smärre rispor