Mugg i silver England 1700-tal
2015-03-24
300373
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MUGG, silver, London 1700-talets andra hälft, ciselerad dekor av blad och blommor, höjd ca 10 cm, vikt ca 206 g
Dekor tillkommit under 1800-talet