Skål Ming (1368-1644)
2015-03-19
300197
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, Ming, 1500/1600-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 6 diameter ca 10,5 cm
Repor, smärre tillverkningsdefekter