Cremekoppar skål fat i porslin omkring 1800
2015-03-20
299648
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
CREMEKOPPAR med lock, 4 st, SKÅL, FAT, porslin, omkring 1800, cremekopparnas höjd med lock ca 10, fatets diameter 25 cm
Cremekopp med fotnagg och kantnagg på lock, äldre lagningar och nagg samt spricka på fat, smärre nötningar på guldet